Blog

W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego należy Ci się proporcjonalny zwrot wszystkich kosztów

Wielu konsumentów nie zdaje sobie spawy z tego, że w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego kredytodawca powinien proporcjonalnie obniżyć i zwrócić wszystkie koszty takiego kredytu. Taka jest wspólna interpretacja przepisów ustawy o kredycie konsumenckim Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

więcej

Czy pracodawca ma prawo pokrzyżować Ci plany urlopowe?

Czy zdarzyło Ci się, że zaplanowałeś urlop, kupiłeś bilety lotnicze lub opłaciłeś hotel, po czym dzień przed wyjazdem otrzymałeś od pracodawcy informację, że musisz pilnie wracać do pracy? A może z uwagi na gorący okres w zakładzie pracy, czy też sprawowaną funkcję, obawiasz się, że taka sytuacja może mieć miejsce? Każdy pracownik, którego łączy z pracodawcą umowa o pracę, może znaleźć się w tej niefortunnej sytuacji.

Więcej

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

businessman at the airport

Wiele osób nie zadaje sobie sprawy z tego, że w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu, pasażerowi należne jest odszkodowanie w zryczałtowanej wysokości od 250 do 600 EUR. Poniżej przedstawione zostały podstawowe zagadnienia związane z uzyskaniem tego rodzaju odszkodowania.

Więcej

Ważyny dla frankowiczów wyrok Sądu Najwyższego – „odfrankowienie” kredytu

Dnia 4 kwietnia 2019 r. Sąd Najwyższy wydał wyrok (sygn. akt: III CSK 159/17) w sprawie o pozbawienie wykonalności bankowego tytułu wykonawczego, wystawionego w związku z wypowiedzeniem umowy kredytu waloryzowanego kursem CHF. Wyrok jest korzystny dla kredytobiorców, a jego uzasadnienie zapowiada się naprawdę dobrze.

więcej